Чистка колодязя чи чистка свердловини?

Викопати на своїй ділянці колодязь - це важливе і дуже корисне рішення, так як більшість заміських селищ досі позбавлені благ централізованої каналізації та водопостачання, а мати у себе чисту питну воду просто необхідно. Багато хто, навіть при наявності водопроводу, воліють викопати колодязь, щоб мати екологічно чисту, свіжу, живу воду відмінної якості. Колодязь є чудовою альтернативою свердловині, і хоч свердловина - це сучасна споруда, але засмічується вона швидше, і якщо хоч на короткий час припинити її використання, то вона може засмітитися і перестати працювати, а щоб якісно прочистити свердловину, необхідно практично повністю розібрати насос і весь механізм свердловини. Тому, з метою економії, і довговічного використання, доцільніше викопати колодязь, адже не тільки його будівництво обійдеться в два рази дешевше, а й очищення колодязів - набагато більш простий і дешевий процес.

Хороший колодязь будується із залізобетонних кілець, діаметром до 1-1,5 метрів з якісного бетону, який не кришиться і не сиплеться на етапі будівництва. Нижні кільця додатково зміцнюються і герметизуються, щоб вони не зміщувалися, і між ними не потрапляв мул і пісок. Також, на дно колодязя можна встановити спеціальний фільтр, який перешкоджає замулювання, в цьому випадку чистка колодязя буде вимагатися ще рідше. Але якщо фільтр не встановлений або вам дістався старий колодязь від попередніх господарів, то його можна повернути до життя, запросивши фахівців викачати колодязь і налагодити потік води. На жаль, така процедура не доступна для власників свердловини, через маленький діаметр тунелю, сильно запущену свердловину дуже складно відновити, швидше за все, доведеться копати нову. І ще одна перевага колодязя перед свердловиною - якщо відключать електрику (що зовсім не рідкість за містом), то з колодязя ви зможете дістати воду старим способом за допомогою відра на ланцюгу, а з свердловиною це не можливо.

Коли краще чистити колодязь?

Для фахівців високого класу немає різниці, коли копати колодязь, але все ж, кращим часом для цього є кінець літа, осінь і зима. У ці часи року рівень грунтових вод залишається на стабільному рівні, в той час як навесні, коли тане сніг, рівень вод сильно піднімається і колодязь може виявитися недостатньо глибоким і в літню посуху в ньому може не бути води. Оптимальний рівень води в колодязі - 2 метри і більше - це, приблизно, 2-3 бетонних кільця, тоді прохолодна чистісінька вода буде в наявності навіть в літню спеку. А от чистка колодязів зазвичай проводиться саме навесні, коли рівень води знижується - так легше провести цю роботу. Варто відзначити, що навіть колодязі, оснащені донним фільтром, потребують регулярного очищення від мулу, піску та іншого осаду. Оптимально проводити очищення колодязя 1 раз на рік для звичайних колодязів, і 1 раз на два роки для колодязів з фільтром.

Скільки коштує почистити колодязь?

Потрібно розуміти, що вартість колодязя залежить скоріше не від амбіцій і побажань клієнта або запитів фірми, а в більшій мірі від гідрогеологічних умов. Тобто будівництво колодязя, так само як і ціна очищення колодязів залежить від місцевості та рівня залягання підземних вод, якості грунту в кожному конкретному місці. Щоб уточнити питання ціни на послуги очищення колодязя, варто звернутися до фахівців, які і прорахують остаточний кошторис за роботу.

Можна виділити декілька чинників, що формують ціну на будівництво колодязів:

  • Глибина колодязя
  • Тип грунтів на будмайданчику
  • Розмір кілець і їх якість
  • Спосіб копання
  • Наявність твердих порід, що ускладнюють роботу.

Також на ціну впливає зовнішнє оформлення готового колодязя, установка «будиночка», встановлення та підключення насоса, підводка води в будинок і інші додаткові роботи.

Додаткова інформація

Вирішення проблем з каналізацією, послуги ассенізації для підприємств

Питання і відповіді

Блог компанії Канал Сервіс

Очистка, викачка, ремонт

Канал-Сервіс ПП
Україна, Київ, Вишневе, ул. Горького, 6
Працюємо: Без вихідних з 7:00 до 22:00
Послуги асенізації, Аварійні служби, Прочищення каналізації
+3 (063) 582-44-62
+3 (095) 258-59-54 +3 (096) 747-61-00


Ми в мережі

g-plusone facebook youtube

Розробник сайту: Yuriy Petrichenko

© 2009-2022 Канал Сервіс • Використання матеріалів сайту суворо заборонено • GDPR