Навіть сучасні пластикові труби з ідеально гладкою внутрішньою поверхнею можуть засмітитися, адже речовини присутні у воді створюють накип, вапняні відкладення, а сміття і тверді частинки осідають на ній і з часом утворюється засмічення. У таких випадках вам буде потрібно прочищення труб.
У деяких випадках ви зможете впоратися самостійно без виклику сантехніка.
Механіче прочищення дозволяє видалити з труби пробку з твердих відходів, що скупчилися у важкодоступному місці. Камені, пісок або щебінь видаляються тільки механічним способом, також він підходить і для попереднього очищення труб перед їх промиванням.
Гідродинамічна промивка труб - це сучасний, безпечний і дуже ефективний спосіб прочистити трубу. У процесі роботи в трубу подається вода під високим тиском, завдяки чому відбувається вимивання всіх накопичених осадів і відкладень на внутрішньому просвіті труб. Метод дуже ефективний і що найприємніше - безпечний, як для людей (не використовується хімія), так і для труб, адже проста вода не пошкоджує їх, не порушує герметичність і відмінно проходить навіть самі мудрі кути й повороти каналізаційної системи.
Теплова промивка труб. Цей спосіб прочищення труб практично такий же як і описаний вище. За винятком того, що під тиском подається гаряча вода, цей метод особливо ефективний якщо засмічення жирової етіології.
Хімічне прочищення труб застосовується коли необхідно видалити з труби засмічення що складається з складних хімічних речовин, також для дезінфекції трубопроводу і для видалення жиру і мулових відкладень в каналізації. Існують різні хімічні речовини для прочищення труб, вони бувають побутового і промислового призначення і різняться також за типом труб, в яких їх можна застосовувати. Залита речовина відмінно розчиняє засмічення, прискорює процес прочищення і робить його більш якісним за рахунок утворення піни.
Для початку необхідно визначити тип засмічення, по можливості потрібно з'ясувати, що потрапило в трубу і наскільки серйозне засмічення. У першу чергу, звичайно ж, використовуються підручні засоби, які є в кожному будинку - це вантуз. Вантуз необхідно розташувати над зливним отвором, а вода повинна бути набрана так, щоб закривала всю гумову чашу. Зробіть кілька ритмічних рухів, опускаючи і піднімаючи вантуз. Швидше за все, що ця маніпуляція допоможе усунути засмічення, так як вантуз створює вакуум і перепади тиску, які просувають засмічення по трубі.
Якщо зусилля вантузом не увінчалися успіхом, вам буде потрібне механічне прочищення труби за допомогою сантехнічного троса, його ви знайдете в будь-якому магазині сантехніки. Опустіть кінець троса в трубу і проштовхуйте його, повертаючи ручку в одну сторону, коли трос упреться в засмічення, застосуйте ще трохи більше зусиль і постарайтеся проштовхнути засмічення, розбивши його на більш дрібні шматочки.
І наостанок, якщо усунути закупорення вантузом і тросом не вдалося, спробуйте використовувати хімічні засоби, які продаються в магазині. Уважно прочитайте інструкцію і дійте.
Щоб звести до мінімуму неприємності, пов'язані з забитими трубами, необхідно дбайливо ставиться до системи водопроводу і каналізації. У міру можливості проводьте регулярну профілактичну прочистку сифонів, використовуйте спеціальні пластикові сіточки, що затримують тверді і великі шматочки відходів. Ніколи не кидайте в зливну систему ганчірки, сміття, каміння та засоби гігієни, які можуть забити злив.
© 2009-2022 Канал Сервіс • Використання матеріалів сайту суворо заборонено • GDPR