Які набори інструментів необхідно мати під рукою власнику квартири або приватного будинку

Незважаючи на те, що будинок або квартира на момент покупки можуть перебувати в ідеальному стані, в процесі життя обов'язково будуть виникати проблеми, які потребують втручання власників. Наприклад, завжди може виникнути необхідність поміняти люстру, змішувач, встановити нові меблі. А може господарі вирішать придбати вбудовану побутову техніку. Нічого з перерахованого неможливо буде здійснити без необхідного набору інструментів, яким повинен володіти будь-який поважаючий себе господар.

Які набори інструментів необхідно мати під рукою власнику квартири або приватного будинку

Багато хто віддає перевагу справлятися зі схожими проблемами, просто викликати до будинку фахівців. Але часто ситуації бувають настільки прості, що для їх вирішення викликати спеціальні служби просто смішно. До того ж, наприклад, лагодження ручки пластикових дверей своїми руками обійдеться на багато дешевше, ніж якщо це буде зроблено за допомогою сторонніх фахівців. Саме про те, які інструменти повинні входити в необхідний набір, для чого вони можуть стати в нагоді, піде мова в даному матеріалі.

Мінімальний набір інструментів для міської квартири

 

Тим, хто живе в квартирі багатоповерхового будинку на виручку завжди можуть прийти комунальники, електрики, сантехніки обслуговуючої цей будинок компанії. Але, найчастіше, якщо проблема, що виникла не є терміновою і не загрожує безпеці мешканців, ці фахівці приходять на виручку з відчутною затримкою. Адже більшість форс-мажорних ситуацій цілком можна вирішити своїми силами, якщо мати під рукою необхідний інструмент. Зазвичай, це такі проблеми, як:

  • заміна змішувачів або картриджів в них;
  • ремонт пластикових вікон (заміна ручок пластикових дверей, вікон, утеплювача);
  • прочищення засмічень каналізації (стоків і сифонів під раковиною, під ванною);
  • складання та ремонт меблів;
  • розміщення на стінах картин, полиць, а також жалюзі, гардин на вікнах.

Насправді, майже з усіма ситуаціями можна розібратися, не вдаючись до допомоги різних служб, якщо мати під рукою необхідний набір інструментів, дещицю здібностей і кмітливості. Якщо говорити про квартирний черговий набір, то він повинен складатися з наступних інструментів і засобів.

скотчСкотч

Паличка-виручалочка на всі випадки життя. Чудовий підручний засіб, якщо мова йде про тимчасове усунення різного роду незначних проблем. Десь щось луснуло, тріснуло або відвалилося, скотч завжди виручить. Але не варто забувати, що засіб тимчасовий, рано чи пізно за лагодження доведеться братися серйозно.

ПлоскогубціПасатижі (або плоскогубці) з ізольованими ручками

Незамінний інструмент будь-якого електрика, сантехніка і навіть будівельника. Особливо добре, якщо пасатижі збоку будуть оснащені бокорізами. Даним інструментом можна відкрутити або закрутити деякі види кріплення, згинати, розгинати предмети, різати дроти, кабелі. А за рахунок ізольованих ручок можна не побоюватися удару струмом.

ВикруткиВикрутки (фігурна, звичайна)

Скрізь, у всіх видів продукції, найбільш ходове кріплення - це гвинти. А оскільки капелюшки у них бувають як прості - з однією поперечною борозенкою для закручування, так і фігурні - зроблені під фігурну (хрестову) викрутку, то мати під рукою потрібно обидва різновиди викруток. Варто зауважити, що найкраще купувати інструменти, у яких від рукоятки до вістря 15 см і більше, оскільки досить часто гвинти знаходяться в самих непередбачуваних місцях, дотягнутися до яких коротким інструментом може не вийти. Також непогано було б придбати шуруповерт, але це вже на розсуд господаря.

МолотокМолоток

Незамінний інструмент, якщо господар обожнює оперувати не шурупами і саморізами, а цвяхами. У більшості випадків в стіни багатоквартирного будинку цвях вбити буває проблематично, але застосування молотка не зводиться тільки до того, щоб забивати в стіни житла цвяхи під картини. З його допомогою можна щось десь розігнути або підрихтувати, а також виготовити найпростіші лавочки, табурети або полички для гаражу. Багато хто примудряється за допомогою одних тільки молотка, цвяхів і дощок зробити цілком пристойну огорожу для дачі, а то і зовсім - спорудити добротні, довговічні господарські будівлі.

Розвідний ключРозвідний ключ

Величезний розвідний ключ для квартири купувати не потрібно, оскільки найбільшого розміру гайка, яка може в такому житлі зустрітися, навряд чи буде більше ніж на 22. І, незважаючи на те, що багато господарів даному бюджетному варіанту надає перевагу набіру гайкових ключів, такий ключ мати в господарстві, все ж, варто в будь-якому випадку.

ВантузВантуз

Саме, мабуть, затребуване в міських квартирах пристосування для прочищення раковини стоків. Немає нічого простіше: приставив до стічного отвору, покачав і - вуаля! Засмічення прочищене! Хоча при стійких засміченнях потрібне застосування спеціальних хімічних засобів. Але, в більшості випадків, засмічення трапляються слабкі і домогосподаркам цілком вистачає даного інструменту.

ДрильДриль (бажано ударна)

Нерідко господарі купують, наприклад, новий кухонний гарнітур. Щоб розвісити на стіни кухні його сегменти, доведеться свердлити отвори під дюбель-цвяхи. Тут без дрилі з победітовим свердлом не обійтися. Ще кращим інструментом, звичайно, буде перфоратор, але в міській квартирі його посилена відбійна функція буде незатребувана, а тому переплачувати за непотрібний функціонал сенсу не має.

РулеткаРулетка з рівнем

Ясна річ, що без рулетки не вдасться виміряти навіть відстань від кута приміщення до дверного або віконного отвору. А рівень незамінний в ситуації, коли ті ж навісні шафки кухонного гарнітура потрібно буде зорієнтувати строго по лінії горизонту, щоб вони не висіли наперекосяк, псуючи своїм виглядом кухонну обстановку.

Ізоляційна стрічкаІзоляційна стрічка

З електрикою краще не зв'язуватися і, в разі виявлення неполадок в домашній електромережі, найкраще відразу звертатися до фахівців. Але бувають випадки, коли протирається перекручений провід праски, або потрібно полагодити або, скажімо, наростити подовжувач. Тут-то ізолента буде якраз до речі.

Мінімальний набір інструментів для приватного будинку

Для приватного будинку квартирного набору інструментів буде недостатньо. Живучи в своєму будинку, господареві власноруч доведеться обслуговувати весь його функціонал. Якщо в міській квартирі інструменти були задіяні лише для її декору, облаштування або усунення дрібних несправностей, то тут господареві доведеться:

  • утримувати в належному вигляді огорожу своєї ділянки;
  • займатися лагодженням даху;
  • містити в справності всі домашні комунікації;
  • упорядковувати двір;
  • вести господарську діяльність, утримувати худобу, птицю, працювати в городі тощо.

Список справ, що виникають в процесі життя в приватному будинку, занадто великий. А тому і інструментів тут буде потрібно більше. До переліку чергових інструментів для приватного будинку, поряд з інструментами, переліченими в квартирному списку, слід включити ще такі.

СокираСокира

Найчастіше вистачає невеликого, але гострого інструменту з якісної сталі. На перший погляд може здатися, що дана річ буде не дуже затребувана. Але навіть для того, щоб лопату одягнути на держак, його (держак) доведеться спочатку затесати сокиркою. Часто доводиться рубати коріння дерев, обрубувати кущі непотрібних рослин, і в тому числі кілочок загострити без сокири одним ножем буде проблематично. Ну а тим, хто користується в своєму будинку каміном або обігріває житло за рахунок пічного опалення, до простої сокири доведеться придбати ще й колун. Без нього власноруч заготовити дрова на зиму не вийде.

НожівкаНожівка

Без неї навіть лавочку з дерева не зробити, не кажучи вже про господарські будівлі або про огорожі. Будь-яка опалубка для бетонних споруд також робиться з дерев'яних дощок, а тому ножівка - один з найважливіших інструментів. В ідеалі, звичайно, можна обзавестися бензопилою, але ручна ножівка має бути присутня в наборі в будь-якому випадку.

Набір гайкових ключівНабір гайкових ключів

Живучи в приватному будинку одним розвідним ключем вже точно не обійдешся. Але його також необхідно мати під рукою. Тут добре б обзавестися ще газовим ключем. Але це вже на розсуд господаря.

ШуруповертШуруповерт

Якщо доведеться робити опалубку під бетонні конструкції або споруджувати якусь споруду з дерева, краще інструменту собі в помічники не знайти. В умілих руках цей пристрій творить чудеса. Плюс до всього цей інструмент може використовуватися як дриль. З його допомогою можна просвердлити отвори і зробити ще масу корисних маніпуляцій, наприклад, затягнути хомути на шлангах.

ЛопатаЛопата

Бажано мати обидва різновиди - штикову і шуфельну (совкову). Штикова незамінна, якщо потрібно скопати город, вирити ямки або траншею під що-небудь. І, звичайно, якщо траншея потрібна чимала, стане в нагоді совкова лопата, яка набагато прискорить процес.

БолгаркаУШМ (кутова шліфувальна машина) або, по-простонародному, болгарка

Вона може бути під коло невеликого діаметра, але, так чи інакше, також має бути присутня в черговому наборі. Дбайливі господарі вважають за краще мати під рукою і велику і дрібну моделі відразу, але це вже виходячи з потреб і робіт, які планується виконувати на території присадибної ділянки. Якщо не намічається ніяких великих будівельних робіт, цілком вистачить зменшеного, бюджетного варіанту. З її допомогою цілком можна порізати арматуру, профільні труби або просто, через брак точильного каменю, заточити сокиру.

Сапка, вила, граблі, коса, мітлаСапка, вила, граблі, коса і мітла

Якщо господар збирається наводити порядок у дворі після осіннього листопаду, йому обов'язково знадобляться вулична мітла і граблі, хоча б навіть віялові. Якщо ж планується вирощувати щось в городі, то для прополки або підгортання обов'язково будуть потрібні сапа або мотика, а для збирання гички після врожаю, а також для заготівлі сіна для худоби - вила. Для останнього добре б ще запастися косою. Бензиновий тріммер, як альтернатива, теж підійде. Природно, якщо городу та подвір'я не планується, можна обійтися одними лише віяловими граблями, а для підстригання газону придбати дешевий триммер, що працює від електромережі.

Розширені набори інструментів

У списку, наведеному вище, перераховані тільки необхідні інструменти, які все одно в кінцевому підсумку доведеться придбати будь-кому, оскільки сусідові, товаришу і навіть родичу позичати свій інструмент недбайливому господареві коли-небудь все одно набридне. У список не ввійшли багато специфічних інструменти профільної спрямованості, які можна буде придбати з нагоди. До таких можна віднести кельми, правила, якщо плануються бетонні роботи, шпателя, якщо планується шпаклівка, кисті, валики, якщо планується фарбування, всілякі степлери, шприци для клею, герметики, електролобзик, паяльник (як для поліпропіленових труб, так і для металів), електрозварювальний апарат та ін.

Але навіть маючи в наявності інструменти, перераховані в наданому переліку, вже можна відчувати себе цілком дбайливим господарем, здатним впоратися з більшою частиною виникаючих проблем власноруч.

Додаткова інформація

Вирішення проблем з каналізацією, послуги ассенізації для підприємств

Питання і відповіді

Блог компанії Канал Сервіс

Очистка, викачка, ремонт

Канал-Сервіс ПП
Україна, Київ, Вишневе, ул. Горького, 6
Працюємо: Без вихідних з 7:00 до 22:00
Послуги асенізації, Аварійні служби, Прочищення каналізації
+3 (063) 582-44-62
+3 (095) 258-59-54 +3 (096) 747-61-00


Ми в мережі

g-plusone facebook youtube

Розробник сайту: Yuriy Petrichenko

© 2009-2022 Канал Сервіс • Використання матеріалів сайту суворо заборонено • GDPR