Будова каналізації багатоповерхового будинку

Будова каналізації багатоповерхового будинку

У будь-якому багатоповерховому приміщенні промислового або цивільного призначення необхідно влаштовувати систему каналізації. Ця мережа призначена для відводу стічних вод з квартир в міську каналізацію. Даний етап проектується ще на стадії створення графіка робіт з будівництва будівлі. Внутрішня каналізація влаштовується згідно зі стандартними значеннями, які вказуються в будівельних правилах. Квартальну магістраль розраховують виходячи з водоспоживання всіх навколишніх будинків.

“ Стояком називають трубу певного діаметру, яка розташовується вертикально по всій висоті будинку 

Стояк каналізаціїУсередині кожної квартири є прилади, які використовують воду. Ця вода повинна кудись йти. Тому від кожного елемента водоспоживання влаштовують відводи стічних вод. Вони забезпечуються невеликим ухилом, необхідним для безперешкодного зливу рідини. Відводи від окремих приладів з'єднуються в один головний водовідвід, який з'єднаний із стояком. Стояком називають трубу певного діаметру, яка розташовується вертикально по всій висоті будинку. Кількість стояків в під'їзді залежить від числа квартир на одному поверсі. Наприклад, якщо на одному майданчику 3 квартири, то в під'їзді будуть встановлені 3 стояка каналізації. Діаметр труби повинен бути такої величини, щоб він встигав зливати рідину від всіх приладів під'їзду. В даний час металеві стояки каналізації замінюються пластиковими, які служать довший термін і менш схильні до корозій.

“ Колодязь називається оглядовим, тому що призначений для проведення досліджень і очищення каналізаційної мережі 

Оглядовий колодязьУ підвалі кожного під'їзду є система каналізації, яка також має стандартний вид. Всі стояки з'єднуються в одне відведення. Труба відведення встановлюється трохи більшим діаметром, адже він поєднує відразу кілька стояків. З'єднання здійснюється трубами і воронками, які розташовуються під певним нахилом. Відводи стічних вод від кількох стояків прокладають паралельно фундаменту, щоб була найкоротша відстань. Відведення закінчується оглядовим колодязем. Цей колодязь називається оглядовим, тому що призначений для проведення досліджень і очищення каналізаційної мережі. Оглядовий колодязь влаштовується недалеко від стіни будівлі і розташовується навпроти кожного під'їзду.

“ Червоною лінією називається умовна смуга, за межами якої не можна проводити будь-які будівельні роботи 

Квартальна магістраль каналізації розраховується за значеннями водоспоживання кожного будинку. В один оглядовий колодязь можуть виходити відразу кілька відводів з прилеглих будинків. Кількість стічних вод розраховується для одного багатоповерхового будинку. Якщо решта будинків мають приблизно однакову кількість квартир, то вони вважаються ідентичними. Оглядові колодязі влаштовуються на відстані, який не повинен перевищувати 40 метрів. Діаметр труби квартальної каналізації розраховується виходячи з кількості будівель, від яких з'єднані відводи стічних вод. Цей діаметр повинен бути не менше 150 міліметрів. Останній колодязь називається контрольним колодязем, який необхідно влаштовувати не далі 5 метрів від червоної лінії. Червоною лінією називається умовна смуга, за межами якої не можна проводити будь-які будівельні роботи. Вся квартальна каналізація закінчується виводом стічних вод в міську каналізацію. Місце з'єднання забезпечується міським оглядовим колодязем. Глибина закладення труб визначається глибиною промерзання грунту. До цього значення додається 30 сантиметрів. Всі труби квартальної каналізації укладаються із забезпеченням ухилу, який повинен дорівнювати не менше 0,01 ‰.

Всі значення розрахунків і стандартних позначень заносяться в таблицю, яка додається до проекту будівлі. Також необхідно створити генеральний план і план будівлі, на якому позначаються всі стояки, відводи, оглядові колодязі і магістраль каналізації. За цими документами виконуються будівельні і монтажні роботи.

Додаткова інформація

Вирішення проблем з каналізацією, послуги ассенізації для підприємств

Питання і відповіді

Блог компанії Канал Сервіс

Очистка, викачка, ремонт

Канал-Сервіс ПП
Україна, Київ, Вишневе, ул. Горького, 6
Працюємо: Без вихідних з 7:00 до 22:00
Послуги асенізації, Аварійні служби, Прочищення каналізації
+3 (063) 582-44-62
+3 (095) 258-59-54 +3 (096) 747-61-00


Ми в мережі

g-plusone facebook youtube

Розробник сайту: Yuriy Petrichenko

© 2009-2022 Канал Сервіс • Використання матеріалів сайту суворо заборонено • GDPR