Відкрито музей каналізації в Києві

Небагатьом відомо, що з часів створення у Києві централізованої каналізаційної системи пройшло 140 років. Спеціально до цієї знаменної дати було вирішено відкрити унікальний у своєму роді музей каналізації та водопостачання, щоб відвідувачі на власні очі побачили, з чого і як починалася історія єдиною на території Росії 19 століття централізованої міської каналізації.

Музей каналізації в Києві

Експозиція знаходиться на території одного з виробничих приміщень колишньої насосної каналізаційної станції Київводоканалу на Харківському шосе. Фахівцям вдалося зібрати справжні раритети, які повідають відвідувачам про майже півтора вікову історію розвитку системи водопостачання та водовідведення в Києві. Тут представлені документи, схеми і розробки, а також безпосередньо збережені фрагменти каналізаційних мереж від другої половини XIX століття до нинішніх днів.

Експонати музею каналізації

Всі експонати музею розділені на 2 частини. В історичній частині музею представлені численні ретро-фотографії, на яких відображені етапи розвитку світової, і зокрема київської, каналізації, а ось друга частина музею - технічна - це наочний посібник для захоплюються. Тут ви зустрінете унікальні, що збереглися до наших днів труби, в тому числі і дерев'яні, каналізаційні люки, макети насосних станцій, спецтехніки та пристроїв для прочищення каналізації. Співробітники музею по праву пишаються унікальною знахідкою - дерев'яною трубою віком приблизно 200 років, яку знайшли під час реконструкції Андріївського узвозу. Також в колекції представлені дубові колектори, знайдені в історичній частині міста під час розкопок. Деяка частина експонатів розміщена під відкритим небом і це справжні фрагменти системи різних періодів.

Датою відліку історії підприємства, на території якого організували музей, вважається 1871 рік, це і є рік народження Київводоканалу. Саме в 1871 році була урочисто закладена і введена в експлуатацію централізована система каналізації з водозабором із Дніпра. Весь проект розробив відомий військовий інженер і підприємець Аманд Струве.

Професія золотаря була високооплачувана

Замовивши екскурсію по новому музею, відвідувачі дізнаються, як зародилася система водозабору і водовідведення в світі, які проходила етапи, і як удосконалювалася, а також якою вона є зараз не тільки в Києві, а й в усьому світі. Замовити екскурсію можна, попередньо зв'язавшись з адміністрацією музею.

Адреса музею: м. Київ, вул. Харківське шосе, 50а
+38 (044) 559-96-45

Додаткова інформація

Вирішення проблем з каналізацією, послуги ассенізації для підприємств

Питання і відповіді

Блог компанії Канал Сервіс

Очистка, викачка, ремонт

Канал-Сервіс ПП
Україна, Київ, Вишневе, ул. Горького, 6
Працюємо: Без вихідних з 7:00 до 22:00
Послуги асенізації, Аварійні служби, Прочищення каналізації
+3 (063) 582-44-62
+3 (095) 258-59-54 +3 (096) 747-61-00


Ми в мережі

g-plusone facebook youtube

Розробник сайту: Yuriy Petrichenko

© 2009-2022 Канал Сервіс • Використання матеріалів сайту суворо заборонено • GDPR