Як прочистити трубу каналізації

Напевно кожен з вас стикався з необхідністю прочистити трубу від засмічення в квартирі або приватному будинку. Вода набирається у ванну або умивальник, і ніяк не хоче йти? - Це вірна ознака засмічення і вам терміново потрібно очищення труб каналізації.

В деяких випадках необхідна професійна чистка каналізаційних труб.

Але часто буває так, що засмічення не значне і ви можете впоратися своїми силами

Найчастіше засмічення в трубах утворюються через потрапляння в них твердих частинок рідких побутових відходів, залишків їжі, жиру, мила, волосся шматочків тканини і т.д. Як самостійно побороти засмічення? Існує кілька способів прочищення каналізаційних труб, їх можна розділити на кілька типів:

Тепловий спосіб прочищення труб

Прочищення гарячою водою

Один з перших і найпростіших способів прочистити трубу швидко - залити в неї окріп. Ще наші бабусі знали, що якщо труба засмітилася через жирові відкладення, то 5 літрів окропу, залитих в трубу, вирішують проблему швидко і недорого. Єдиним недоліком цього методу є його низька ефективність, адже з появою засобів для миття посуду жирові відкладення практично зійшли нанівець, оскільки будь-який засіб в першу чергу розчиняє жир і він рідко застоюється в трубах, а проти більш складних засмічень окріп на жаль не допоможе.

Прочищення вантузом

У кожному будинку швидше за все є спеціальне пристосування з дерев'яною ручкою і гумовою чашею на кінці - це вантуз. З його допомогою можна спробувати видалити нескладне засмічення-пробку в трубі.

Встановіть вантуз на злив і декількома різкими рухами натисніть на нього, таким чином, ви акуратно прокачаєте рідину в трубі і можливо зможете проштовхнути засмічення далі в каналізацію. Для виконання такої процедури може знадобитися сила, тому довірте роботу вантузом чоловікові.

Прочищення звичайним вантузом

Прочищення труб вантузом зручне тим, що воно може виконуватися при повністю заповненому стоці і досить швидко усунути засмічення, але є і кілька недоліків у цього простого дідівського методу:

  • Недостатня ефективність методу полягає в тому, що занадто серйозні і застарілі засмічення він не зможе побороти.
  • Робота вантузом вимагає застосування сили і певної вправності, тому тендітна жінка навряд чи впорається самотужки.
  • Вантуз не можна застосовувати на тендітних навісних умивальниках так як не розрахувавши силу тиску, можна зламати умивальник і тоді прочищення простого засмічення ризикує перетворитися на цілий ремонт ванної кімнати.

Прочищення труб за допомогою хімічних речовин

Це один з найпростіших і досить ефективних методів прочищення труб, вам необхідно лише купити в магазині спеціальний пакетик із засобом, всипати його згідно інструкції в трубу і чекати результат.

Дуже важливо дотримуватися правил техніки безпеки при роботі із засобом, оскільки в його складі міститися агресивні хімікати. Обов'язково прочитайте інструкцію перед використанням порошку. Ніколи не використовуйте відразу кілька різних засобів, так як вступивши в реакцію, результат може бути непередбачуваним. Після процедури, обов'язково добре злийте воду і вимийте раковину або ванну, щоб залишки хімікатів не потрапили на шкіру. Всі роботи проводьте в гумових рукавичках!

Механічна прочистка

Прочищення сантехнічним тросом

Якщо ні вантуз, ні хімікати не допомогли повністю усунути засмічення, то доведеться вдатися до механічного впливу. Для цього використовується сантехнічний металевий трос з колінчатою ручкою на кінці. Кінець троса потрібно опустити в трубу, одночасно проштовхуючи трос і повертаючи ручку, таким чином, трос досягне засмічення і розіб'є його. Цей механічний спосіб прочищення труб досить ефективний у боротьбі з практично будь-якими видами побутових засмічень, але вимагає чималих трудозатрат.

Додаткова інформація

Вирішення проблем з каналізацією, послуги ассенізації для підприємств

Питання і відповіді

Блог компанії Канал Сервіс

Очистка, викачка, ремонт

Канал-Сервіс ПП
Україна, Київ, Вишневе, ул. Горького, 6
Працюємо: Без вихідних з 7:00 до 22:00
Послуги асенізації, Аварійні служби, Прочищення каналізації
+3 (063) 582-44-62
+3 (095) 258-59-54 +3 (096) 747-61-00


Ми в мережі

g-plusone facebook youtube

Розробник сайту: Yuriy Petrichenko

© 2009-2022 Канал Сервіс • Використання матеріалів сайту суворо заборонено • GDPR